Reggae - Dub - Sound System kültürü paylaşım sitesi


  Sly & Robbie

  beryl
  beryl

  Posts : 127
  Join date : 05/10/10
  Age : 36
  Location : İstanbul

  Sly & Robbie Empty Sly & Robbie

  Mesaj  beryl Bir Perş. 14 Ekim 2010 - 2:44

  Sly & Robbie, kuşkusuz reggae nin en önemli bas bateri ikilisidir. Yüzbinlerce şarkı kayıdında backing band onlardır, taxi isimli bir plak şirketleri vardır ve bir sürü artisti produce etmişlerdir.
  Aynı zamanda reggae kökenli olup dünya müzik sahnesinde en çok iş yapan müzisyen de onlardır, rolling stones, gilberto gil, grace jones gibi starlarla çalışmışlardır. son dönemlerde amp fiddler ile 2 günde stüdyoya girerek yaptıkları soul/r&b/reggae albümü benim bu sıralar en çok dinlediğim non reggae albümdür mesela. adamlar groove un kitabını yazmışlardır.
  black uhuru nun ruhu onlardır, the revolutionaries bizzat onlardır, aslında bütün reggae müzik kataloğunun belki de yarısında onların parmağı olabilir. 1970 lerin ortasında rockers stili drum&bass i keşfettikleri ve 80lerde ise rub a dub türünü invent ettikleri söylenir.

  bob marley reggae yi dünyaya tanıtmış olabilir, ancak hiçbir şüphe yok ki reggae müziğin true worldwide müzisyenleri sly&robbie dir.

  Sly & Robbie Bu-sho10
  beryl
  beryl

  Posts : 127
  Join date : 05/10/10
  Age : 36
  Location : İstanbul

  Sly & Robbie Empty Geri: Sly & Robbie

  Mesaj  beryl Bir Perş. 14 Ekim 2010 - 3:31

  http://www.roots-archives.com/artist/29
  http://www.discogs.com/artist/Sly+%26+Robbie

  diskografilerinin bir kısmına yukardan bakabilirsiniz ama bence bu gerçek prodüksiyonlarının çok küçük bir kısmını kapsıyordur.

   Similar topics

   -

   Forum Saati Perş. 20 Haz. 2019 - 6:06