Reggae - Dub - Sound System kültürü paylaşım sitesi

lacksley castell(1962-1983)

Paylaş
    jbro

lacksley castell(1962-1983)

Mesaj  jbro Bir Perş. 14 Ekim 2010 - 6:35

Çok genç yaşta hayata veda etmesine rağmen 80 başlarının unutulmaz reggae vokali...
    1962 de kingston waterhouse mahallesinde dünyaya gelen lacksley castellın daha sonraları muzik işine girmesi daha önce album çıkarmış olan arkadaşı hugh mundellin yardım etmesiyle başlar...
    jah love is sweeter singleını lee perry labeli black arkdan yada orchidden pauline morrisonun produce etmesiyle çıkar.single agustos 1979da birleşik krallıkda hit olmuştur.bu singleın başarısının ardından birkaç daha single çıkarır.bunların arasında producer king jammy what a great day en iyi disco singlelar arasında ilk 5 e girecektir.daha sonraları augustus pablonun unutulmaz labeli rockersdan babylon world ve love in your heartı çıkarmıştır.1980 da hugh mundelle beraber jah fire adlı albumu jammysin produktorlugunde kaydederler.1979dan itibaren michael palmerla my collie treenin de aralarında olduğu singlelar çıkarır.
    1989 da debut albumu negus rootstan morning glory yayınlanır.bunu takiben o zamanlar ismi pek duyulmamış neil fraser yani mad professorle bazı dub parçaları ve in a rub a dub style albumune dahil olur.sly and robbienin aranjorlugunde debut albumu 1982 morning glorynin dub albumu yayınlanır.1983 de arkadaşı hugh mundell gibi vurularak olmasada amansız bir hastalıktan dolayı çok feci bir şekilde hayata veda eder.

En son jbro tarafından Perş. 21 Ekim 2010 - 17:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
    jbro

Geri: lacksley castell(1962-1983)

Mesaj  jbro Bir Perş. 14 Ekim 2010 - 6:58

genç yaşta ölümü ise çok sancılı ve acılı olur...
    natty dread magazine in agustos eylul 2009 sayısından alıntı yapıyorum:
    trevor castellin ağzından
    dizanteri yuzunden dayanılmaz acılar çekti.bu yuzden hiçbirşey yiyememesi midesinde acıları dahada dayanılmaz bir hale getirdi.3 defa hastaneye yatırılmasına rağmen durumu iyice kötüleşti.çok hızlı kilo kaybetmeye başladı.drlar bu duruma hiçbir anlam veremediler.çektiği acıları onun yüzünde görmüştüm.kendisine neler olduğuna öğrenmek istedi ama kimse bu duruma açıklık getiremedi.son defasında hastaneye düştüğünde sokakta çok şiddetli bir yağmur yağdı,penceresi açık kalmış ve çok fena üşütmüştü.ardıarkası kesilmeyen öksürükler başladı zayıf organizması bu durumla başedemedi.daha sonra doktor bana ciğerlerinin parçalandığını söyledi.
    Sad
    beryl

Mesaj  beryl Bir Perş. 14 Ekim 2010 - 7:03

Crying or Very sad Sad Sad Crying or Very sad
    çok acıklı ya hiç bilmiyodum

30una bile gelmeden gitmiş yani...
    jbro

Mesaj  jbro Bir Perş. 14 Ekim 2010 - 7:43

cok dokunakli oldu bu gercekten...
    style olarak biraz hugh mundelli cagristirsada essiz bir vokal harbiden...
    biraz yumuşatalım vibe i ama nekadar yumusayabilirse artik...

Lacksley Castell - What A Great Day - 7inch / Fat Man

tadinda repress severlere duyurulur Idea

Forum Saati Çarş. 14 Kas. 2018 - 0:32