Reggae - Dub - Sound System kültürü paylaşım sitesi


  Jammy's - Prince Jammy ya da King Jammy

  beryl
  beryl

  Posts : 127
  Join date : 05/10/10
  Age : 37
  Location : İstanbul

  Jammy's - Prince Jammy ya da King Jammy Empty Jammy's - Prince Jammy ya da King Jammy

  Mesaj  beryl Bir Perş. 7 Ekim 2010 - 1:42

  Llyod James aka Prince ya da King Jammy, 1980'lerin başında kurduğu Jammy's adlı plak şirketi ile reggae de dijital era yı başlatmıştır. prodüksiyonları 80'ler ve 90'lar reggae müziğini domine etmiş, early digital denen türün doğuşuna sebep olmuş ve bugün hala coverlanan ve binlerce cover ı bulunan Sleng Teng gibi klasikleşmiş riddimlere imza atmıştır. Dancehall denen türü ve hatta jungle ı doğurmuştur.
  Tabii o da ilk önceleri işe King Tubby'nin yanında başladı hatta sonraları o kadar etkili oldu ki King Tubby kendisine cevap olarak early digital prodüksiyonlarını çıkarttığı Firehouse'u kurdu.


  jbro
  jbro

  Posts : 109
  Join date : 05/10/10

  Jammy's - Prince Jammy ya da King Jammy Empty Geri: Jammy's - Prince Jammy ya da King Jammy

  Mesaj  jbro Bir Perş. 7 Ekim 2010 - 7:12

  Jammy's - Prince Jammy ya da King Jammy Jammy
  O dönemin müzikal arayışlarını computerize ederek simdilerde tabiikide early o zamanlar içinse yepyeni bir digital dönemin akla ilk gelen labelıdır jammys...ilk donemlerinde jammys,oberheim dx drum machine,yamaha cs01 bass,yamaha dx400,casiotone mt40-mt65(sleng teng) keyboards gibi aletlerden çıkan sayısız produksiyonlara sayisiz efsanevi riddima ev sahipligi yapmıştır.zaten bu digital donem live recording dönemini daha gerilere atıp o zamanın teknolojisi ve plak şirketleri ve soundsystem rekabetini iyiden iyiye kızdırıp binlerce riddimi jamaicaya ve biz reggaeseverlere kazandırmıştır...

  John Wayne - Call The Police
  https://www.youtube.com/watch?v=_GDrRNbVpjg

   Forum Saati Salı 23 Tem. 2019 - 1:41