dubaktivist

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reggae - Dub - Sound System kültürü paylaşım sitesi

2 posters

Augustus Pablo'nun label ı Rockers

beryl
    beryl

Augustus Pablo'nun label ı Rockers Empty Augustus Pablo'nun label ı Rockers

Mesaj  beryl Çarş. 6 Ekim 2010 - 4:41

Melodikanın efsane ismi A.Pablo'nun özellikle 80'li yıllarda çıkarttığı release leri ile jamaican digi roots türünü kasıp kavuran label i Rockers'ın 45'lik listesine buradan ulaşabilirsiniz http://www.graalrecords.fr/rockers.htm

rockers 45'likleri bugün reggae koleksiyoncularının en gözdelerindendir.

En son beryl tarafından Ptsi 25 Ekim 2010 - 3:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    beryl
    beryl

Augustus Pablo'nun label ı Rockers Empty Geri: Augustus Pablo'nun label ı Rockers

Mesaj  beryl Çarş. 6 Ekim 2010 - 4:52

Augustus Pablo'nun label ı Rockers Rocker10
    jbro
    jbro

Augustus Pablo'nun label ı Rockers Empty Geri: Augustus Pablo'nun label ı Rockers

Mesaj  jbro Çarş. 6 Ekim 2010 - 7:53

evet genelde bu sayfada original rockers ve rockers internationalın disco 45 likleri var.Bu disco 45liklerden biraz hava atmak gibi olucak ama olsun önemli değil shu an 3 üde hayatta olmayan Hugh Mundell junior Delgado ve Augustus Pablo sahaseri away with you fussing and fighting dj vers.ve inanilmaz deadly melodica cutiyla king davids melody kolleksiyonumun en sevdiğim parçalarından biridir.bunların dışında onlarca lp ve 7 inch singleları basılmıştır.reggae ve dub da melodica cut ekolunu yaratan bu vesileyle augustus pablodan başkası değildir.
    the melodica king augustus pablo nun efsanevi labelı aynı zamanda meşhur rockers filmine de adını vermiştir ve filmdede halihazırda rockers international labelıyla çalan muzisyenler yer almaktaydı.
    ilk etapta rockers 45 likleri sarı fona kırmızıya rockers yazısıyla akla gelir.
    gerçektende muhteşem releaseleriyle kolleksiyonerlerin gozdesidir.originallerine ulaşmak bir yana bazı repressler ve bootlegler bile şaşırtıcı fiyatlara satılabilmektedir.
    jamaica için rockers music dendiğinde bu label sayesinde rockcılar akla gelmezler Wink
    benim gözlemlediğim augustus pablo 80 lerden itibaren digi releaselerini daha çok message labeli adı altında çıkarmıştır...
    https://www.youtube.com/user/jbro77ify?feature=mhum#p/f/19/BDC8d3_65aI
    Hugh Mundell & Augustus Pablo video In the hills + interview '78
    beryl
    beryl

Mesaj  beryl Çarş. 6 Ekim 2010 - 8:08

valla doğrudur ancak benim elimdeki rockers 45 likleri daha çok digi roots message 45 likleri ki nispeten daha az ama roots...ben de oradan yola çıkarak genelledim ancak sen öyle diyosan öyledir tabii jay jay bro kardiş
    jbro
    jbro

Mesaj  jbro Çarş. 6 Ekim 2010 - 9:33

yok olabilir tabii...bende genelleme yapmıyorum zaten pablonun messagedan çıkanı digi zamanlaridir rockers rootsdur gibi bir genellemede yapmak da yanlış olur...işteböyle o zamana göre bu isim oynamaları plak şirketlerin politikalarından olsa gerek....
    beryl
    beryl

Mesaj  beryl Çarş. 13 Ekim 2010 - 7:16

bir de pablo nun impact label ı vardır.
    java ve senya-children of the ghetto filan oradan çıkma
    jbro
    jbro

Mesaj  jbro Çarş. 13 Ekim 2010 - 7:28

onlar evet impactten çıkma beril doğru söylüyorsun ama augustus pablonun labeli olduğunuda hiç düşünmemiştim...ki nitekimde öyle değilmiş...
    chin family diye bi tiplerin...o tiplerde randysle alakalı aynı zamanda VP ninde sahipleriymiş....
    shu bloga bakabilirsin...
    http://17northparade.blogspot.com/
    yalnız ordaki resimde en sağdaki deskde yandan oturan da augustus pablonun gençlik haline çok benziyor...
    elde tlflu elemanda kayıtodasıyla mı konusuyor,hanima bu akşam geç gelicem işim var mı diyor,tlf işletmesimi,polis mi çağırıyor ne iş anlayamadım
    bom
    beryl
    beryl

Mesaj  beryl Çarş. 13 Ekim 2010 - 7:54

hahaha çok komik be

valla olabilir bu sefer araştırmadan yazdım, biraz benim çıkarımım çünkü impact bir sürü agustus pablo basmış ya genelde early işlerini, o nedenle benim kafamda impact hep pablo un ilk label ıdır diye bir algı vardı...neyse öğreniyoruz her gün valla saol düzeltme için...

Forum Saati Paz 12 Mayıs 2024 - 17:34